Lezing over de geschiedenis van het Oude Maasje en de Bergsche Maas
GIESSEN - Op dinsdag 9 december 2025 bent u welkom bij een lezing over het Oude Maasje en het graven van de Bergsche Maas.
Tijdens deze lezing krijgt u inzicht in hoe water het landschap vormde en welke rol het Oude Maasje speelde in handel, bewoning en afwatering. Ook komt de impact van overstromingen en de uiteindelijke aanleg van de Bergsche Maas uitgebreid aan bod.
De avond wordt georganiseerd door de Historische Kring en Archeo-Altena en vindt plaats in Fort Giessen. Spreker is Gien van Wijk, bestuurslid van heemkundekring Onsenoort. De lezing begint om 20.00 uur; inloop is vanaf 19.30 uur. Leden hebben gratis toegang; niet-leden betalen € 5,00. De bijeenkomst vindt plaats op Giessensesteeg 2 in Giessen.
Geplaatst op: 30 november 2025