Foto: ArchiefVisserijdag Woudrichem op 31 augustus Verlopen

Visserijdag Woudrichem op 31 augustus

WOUDRICHEM - Tijdens de visserijdag op 31 augustus wanen we ons even terug in de tijd dat bijna alles om visserij draaide in Woerkum, oftewel Woudrichem.

De oude vesting- en vissersstad heeft een rijke historie met riviervisserij en heeft al vanaf 1362 visrechten. Tot begin 1900 bestond de bevolking voor een belangrijk deel uit vissers. Hoe zij leefden is te zien tijdens de visserijdag met daarbij diverse activiteiten, zoals rondleidingen, oude ambachten beoefenen, het bezichtigen van historische schepen en optredens van koren.

In 1980 richtte Janus Baks de stichting ‘de Oude Vissershaven’ op om te zorgen dat de historie van de Woudrichemse riviervisserij niet vergeten zou worden. Het doel van de stichting is om het inzicht in de binnenvisserij te bevorderen en om een cultuurhistorisch overzicht te bieden aan alle geïnteresseerden. De Woerkumse Visserijdag houdt deze missie in stand. Een evenement dat Woudrichem verandert in de oude vissersstad van weleer.

Geplaatst op: 14 juli 2024

Meer nieuws? Nieuwsoverzicht chevron_right

Visserijdag Woudrichem op 31 augustus Verlopen

Spanning om te snijden in de nacompetitiewedstrijden van vv Almkerk en Kozakken Boys

Gepubliceerd op: 31 mei 2025
Visserijdag Woudrichem op 31 augustus Verlopen

Politie zoekt getuigen van inbraak in Hank

Gepubliceerd op: 29 mei 2025
Visserijdag Woudrichem op 31 augustus Verlopen

34-jarige man uit Sleeuwijk betrapt op fietsdiefstal in Terheijden

Gepubliceerd op: 29 mei 2025
Visserijdag Woudrichem op 31 augustus Verlopen

NL-Alert testbericht op maandag 2 juni rond 12 uur

Gepubliceerd op: 28 mei 2025
Visserijdag Woudrichem op 31 augustus Verlopen

Ouderwetse bandavond in Drongelen

Gepubliceerd op: 25 mei 2025
Visserijdag Woudrichem op 31 augustus Verlopen

CDA maakt zich zorgen over toestand begraafplaatsen

Gepubliceerd op: 24 mei 2025